Vildštejn slott

Pod Hradem 622, 351 34, Skalná, Tjeckien
Exteriér
Exteriér
Restaurace
Dvoulůžkový pokoj Vildštejn I
Dvoulůžkový pokoj Vildštejn I
Dvoulůžkový pokoj Vildštejn I
Dvoulůžkový pokoj Vildštejn I
Dvoulůžkový pokoj Vildštejn I
Třílůžkový pokoj Vildštejn I
Třílůžkový pokoj Vildštejn I
Třílůžkový pokoj Vildštejn I
Třílůžkový pokoj Vildštejn I
Třílůžkový pokoj Vildštejn I
Čtyřlůžkový pokoj Vildštejn I
Čtyřlůžkový pokoj Vildštejn I
Rodinný apartmán pro 6 osob Vildštejn I
Rodinný apartmán pro 6 osob Vildštejn I
Rodinný apartmán pro 6 osob Vildštejn I
Rodinný apartmán pro 6 osob Vildštejn I
Rodinný apartmán pro 8 osob Vildštejn I
Rodinný apartmán pro 8 osob Vildštejn I
Rodinný apartmán pro 8 osob Vildštejn I
Rodinný apartmán pro 8 osob Vildštejn I
Dvoulůžkový apartmán Vildštejn II
Dvoulůžkový apartmán Vildštejn II
Dvoulůžkový apartmán Vildštejn II
Dvoulůžkový apartmán v podkroví Vildštejn II
Dvoulůžkový apartmán v podkroví Vildštejn II
Dvoulůžkový apartmán v podkroví Vildštejn II
Dvoulůžkový apartmán v podkroví Vildštejn II
Dvoulůžkový pokoj Vildštejn III
Dvoulůžkový pokoj Vildštejn III
Dvoulůžkový pokoj Vildštejn III
Dvoulůžkový pokoj Vildštejn III
Vildštejn slott
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Restaurace
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
Exteriér
+64 foton
RecepceÄgaren bor inte på platsen
+420 602 374 xxx
Max. 68 personervarav 6 extrasängar
15 rum, 7 lägenheter
27 sovrum22 badrum, 22x WC
Hund tillåtenendast liten, mot avgift
gratis parkering
för familjer med barn
för grupper
för två
med liten hund
med grill
med uteplats
med halvpension
med frukost
utan måltider
billigt

Beläggningskalender

Om boendet

Vid objektet: Uteplats, Utomhusbrasa, Terrass, Grill
För barn: Barnhörna, Leksaker, Barnstol, Barnsäng, Trampolin, Rutschkana, Sandlåda
Parkering: Parkering vid objektet
Läge: I utkanten av staden
Skidåkning: Skidområde Saporo (29,8 km)
Bad: Badsjön Skalná (700 m)
Slott / Fästning: Cheb slott (14,7 km),
Grotta: Grottan Klemperka (205,9 km)
Alla attraktioner

Bo på slottet.

Vildštejn slott ligger i utkanten av staden Skalná. 15 rum och 7 lägenheter rymmer 68 personer (inklusive 6 extrasängar) i 27 sovrum (22 badrum, 22 toaletter). Flera separata oberoende grupper kan bo här. Små hundar är tillåtna mot avgift. Frukost, lunch, middag, halvpension och helpension erbjuds. Utomhus finns terrass, utomhuskamin, grill och utomhusmöbler. Boendet är lämpligt för familjer med barn med leksaker, sandlåda, barnsäng, barnstol, studsmatta, lekhörna och rutschkana. Parkering för 40 bilar finns vid objektet.

Grundläggande information

Incheckning:från 14:00 - upp till 17:00
Utcheckning:upp till 10:00
Parkeringsmöjligheter:40 parkeringsplatser, vid objektet, (Bevakad parkeringsplats), gratis (helt inkluderat i boendekostnaden)
Äger ägaren boendet?Objektet HAR reception
Boende med husdjur?TILLÅTEN, endast liten ras, mot avgift (efter överenskommelse med ägaren)
Är boendet inhägnat?NEJ, fastigheten är inte inhägnad
Är boendet tillgängligt för rörelsehindrade?NEJ, anläggningen är inte tillgänglig för personer med funktionsnedsättning
Uppvärmning:Gaseldat
Rökning tillåten i objektet?Rökning inomhus ÄR INTE tillåten
Mobiltelefonmottagning:O2, T-mobile CZ, Vodafone
Matalternativ:Utan måltider, Med lunch, Med halvpension, Med middag, Med frukost, Med helpension
GPS:50.169477, 12.359999 visa på karta
Regioner:Západočeské lázně
Affär:300 m
Restaurang:v objektu
Tåg (järnvägsstation):300 m
Buss (hållplats):150 m

Faciliteter

Boendets tema:Romantiskt
Internetuppkoppling i boendet:ja, WiFi
Vid boendet / på området:Grill, Terrass, Uteplats, Utomhusbrasa
Barnvänliga möjligheter i boendet / på området:Barnsäng, Barnstol, Sandlåda, Barnhörna, Rutschkana, Trampolin, Leksaker
Sällskapsutrymmen i boendet / på området:Bar, Restaurang, Vinbar, Lounge
Boendet är lämpligt för:För kräsna, För familjer med barn, För seniorer, För grupper, För turister, För fyra
Boendet är lämpligt för:Aktiv semester, Företagsevenemang, För sportlovet, På sommaren, För vintersemester, Fira, Bröllop, Bröllopsresa, Teambuilding, Weekendvistelser, utbildningar och seminarier

Vanliga frågor

Hur fungerar det vid ankomst till boendet?
Vid senare ankomst efter kl. 17:00, vänligen kontakta oss per telefon.
När är boendetVildštejn slott lediga?
Lediga datum finns i bokningskalendern.
Vilken kapacitet har boendetVildštejn slott?
15 rum a 7 lägenheter inhyses 68 personer (varav 6 extra sängar). Flera separata oberoende grupper kan bo i objektet.
Tillåter boendetVildštejn slottvistelse med hund? Hur mycket kostar det för hunden?
Boende med liten hund är tillåtet mot avgift. Beräkna exakta priser här.
Vad är priset för en vistelse på boendetVildštejn slott?
Priser på boendet Vildštejn slott kan variera (t.ex. beroende på vistelsens datum eller antal personer). Beräkna exakta priser här.
Vad är minsta antal nätter för vistelse på boendetVildštejn slott?
Minsta antal nätter för vistelse på boendetVildštejn slott ändras beroende på din vistelses datum. Beräkna exakta priser här.

Attraktioner i närheten

Recepce
Ägaren bor inte på platsen
+420 602 374 ... visa nummer