Hytte Zojka

Štiavnické Bane 437, 969 81, Štiavnické Bane, Slovakiet
Hytte Zojka
Apartmán č. 2
Apartmán č. 1
Apartmán č. 1
Apartmán č. 2
Apartmán č. 1
Apartmán č. 2
Apartmán č. 2
Apartmán č. 1
Apartmán č. 1
Apartmán č. 2
Apartmán č. 2
Apartmán č. 1
Apartmán č. 2
Apartmán č. 2
Apartmán č. 1
Apartmán č. 1
Apartmán č. 2
Hytte Zojka
Hytte Zojka
Hytte Zojka
+16 fotos
Ivan FedorEjeren bor ikke på stedet
+421 905 203 xxx

Anmeldelser

4,8
5 vurderinger
Dana4

Veľa možností trávenia času v okolí. Strávili sme tu pekný a príjemný víkend :)

Klaudia5

Vynikajúca komunikácia s majiteľom,čisté a pekne. Asi žiadne Tajchy Kalvária a mesto Banska Štiavnica

Katarína5

Boli sme veľmi spokojní, určite sa ešte vrátime.

Max. 12 personer
2 lejligheder
6 soveværelser4 badeværelser, 4x WC
Hund tilladtkun lille, mod betaling
Gratis parkering
for familier med børn
for grupper
til to personer
med kæledyr
med pejs
med grill
med udendørs siddeplads
med indhegnet grund
uden mad
billig

Beboelseskalender

Om indkvarteringen

Ved ejendommen: Udendørs siddeplads, Terrasse, Kedel, Grill
For børn: Børneseng
Parkering: Parkering til 50 m
Beliggenhed: I landsbyens centrum
Slot / Borg: Nyt slot Banská Štiavnica (4,2 km),
Grotte: Körmendi-grotten (51,9 km)
Alle attraktioner

Moderne og komfortabel indkvartering i det smukke miljø ved Štiavnické Bane!

Chata Zojka ligger i centrum af landsbyen Štiavnické Bane. 2 lejligheder rummer 12 personer i 6 soveværelser (4 badeværelser, 4 toiletter). Flere separate, uafhængige grupper kan indlogeres. Ophold med lille hund er tilladt mod gebyr. Udenfor findes kedel, terrasse, grill og udendørs siddeplads. Indkvarteringen er velegnet til familier med børn, og der er barneseng til rådighed. Grunden er indhegnet. Parkering er mulig for 5 biler inden for 50 m.Læs mere...

Grundlæggende information

Check-in dato:fra 14:00
Afrejse fra ophold:til 10:00
Parkeringsmuligheder:5 parkeringspladser, 50 m, gratis (fuldt inkluderet i overnatningsprisen)
Bor ejeren på stedet?NEJ, ejer (administrator) opholder sig/bor ikke på ejendommen under opholdet
Ophold med kæledyr?TILLADT, kun lille race, mod betaling (efter aftale med ejer)
Er indkvarteringen indhegnet?JA, ejendommen er indhegnet
Er indkvarteringen tilgængelig for handicappede?NEJ, bygningen er ikke tilgængelig for handicappede
Opvarmning:Elektrisk, Fast brændsel, Med pejs
Er rygning tilladt i ejendommen?Rygning indendørs ER IKKE tilladt
Mobiltelefon signal:Telekom, Orange, O2, 4ka
Måltidsmuligheder:Uden mad
Vi foretrækker:Familier med børn
Vi accepterer ikke:Støjende fester og arrangementer
GPS:48.438255, 18.869237 vis på kort
Regioner:Hont, Štiavnické vrchy, Beskyttet område Štiavnické vrchy, Pohronie, Tekov, Midt Slovakiet
Butik:100 m
Restaurant:10 m
Tog (jernbanestation):6,5 km
Bus (holdeplads):100 m

Faciliteter

Internetforbindelse på stedet:Ja, WiFi
På stedet / i området:Grill, Terrasse, Kedel, Udendørs siddeplads
Børnemuligheder på stedet / i området:Børneseng
Sportsfaciliteter på stedet / i området:Badminton
Tillægsydelser på stedet:Cykelopbevaring
Indkvartering er egnet til:For cyklister, For grupper, For familier med børn, For turister, For krævende gæster, For seniorer, For forretningsrejsende
Indkvartering egnet til:Om sommeren, Aktiv ferie, Til skiferie, Til vinterferie, Teambuilding, Fest, Weekendophold, Firmaarrangementer, Kurser og seminarer, Karantæneophold, Feriekuponer, Til forårsferie

Ofte stillede spørgsmål

Hvad gør jeres overnatning unik? Hvorfor skal en interesseret vælge netop jeres overnatning?
Nær komplet offentlig infrastruktur - flere restauranter, wellness, legeplads lige udenfor huset, sportsfaciliteter og søer i landsbyen. Også tæt på vandre- og cykelruter.
Hvilket program vil I anbefale jeres gæster ved regnvejr?
Besøg museer i Banská Štiavnica eller minegangen. Eventuelt lokale hyggelige caféer i Banská Štiavnica.
Hvilke aktiviteter anbefaler I jeres gæster omkring hytten?
Vandreture, cykling, fiskeri, sportsaktiviteter på den oplyste multifunktionelle kunstgræsbane
Hvilke aktiviteter anbefaler I for børn omkring hytten?
Børnelegeplads og børnehjørne
Hvor langt er Hytte Zojka fra nærmeste badested?
Inden for 1 km, wellness 300 m
Hvor langt er Hytte Zojka fra skisportstedet?
op til 5 km Ski Salamandra
Hvordan fungerer det ved ankomsten til opholdet?
Indtjekning er fleksibel, da nøglerne udleveres af naboen
Hvornår og hvordan betales der for indkvarteringen?
Betaling for ophold sker via faktura til konto, under eller efter opholdet. Forudbetaling faktura betales ved bestilling med max 50 % af opholdsprisen.
Kan jeg køre direkte til indkvarteringen i bil i dårligt vejr?
Bil kan køre direkte til indkvarteringen uden behov for snekæder på asfalteret og vedligeholdt vej
Hvad skal gæsten ellers vide før ankomsten til opholdet?
Bare nyd et behageligt og uforstyrret ophold :)
Hvornår er indkvarteringen Hytte Zojka ledige?
Ledige datoer kan findes i tilgængelighedskalenderen.
Hvad er kapaciteten på indkvarteringen Hytte Zojka?
2 lejligheder overnatter 12 personer. Det er muligt at indkvartere flere separate uafhængige grupper i ejendommen.
Tillader indkvarteringen Hytte Zojka ophold med hund? Hvor meget betales for hunden?
Ophold med lille hund er tilladt mod betaling. Beregn de præcise priser her.
Hvad er prisen for ophold på indkvarteringen Hytte Zojka?
Priserne i indkvarteringen Hytte Zojka kan variere (f.eks. afhængigt af din opholdsperiode eller antal personer). Beregn de præcise priser her.
Hvad er minimum antal nætter for ophold på indkvarteringen Hytte Zojka?
Minimum antal nætter for ophold på indkvarteringen Hytte Zojka ændres afhængigt af din opholdsperiode. Beregn de præcise priser her.

Attraktioner i området

Ivan Fedor
Ejeren bor ikke på stedet
+421 905 203 ... vis nummer